Pravidla střelnice

 1. Po příjezdu do areálu střelnice, prosím, zaparkujte na parkovišti a vyhledejte správce střelnice, se kterým provedete zápis do provozního deníku. Budete potřebovat zbrojní průkaz a průkaz každé zbraně, ze které se bude střílet. Je přísně zakázáno vstupovat do prostoru střeleckých stavů před tím, než správce střelnice provede zápis a přidělí konkrétní střelecký stav na střelišti. Osoby bez zbrojního průkazu, které budou střílet předloží k zápisu občanský průkaz. V případě, že bude vedena střelba ze zbraní kategorie D, správce zapíše výrobní číslo zbraně. Každá osoba, která chce vstoupit do prostoru střeleckých stavů/na palpost musí být zapsána v provozním deníku jako střelec a vstup je zpoplatněn dle ceníku.
 1. V celém areálu střelnice včetně parkoviště se pohybujte s viditelně vybitými zbraněmi.
 1. Střílí se na papírové terče, které se upevňují sponkovačkou na dřevěné terčové rámy, kterými je vybaveno každé střeliště. Terče se upevňují na rám na takové místo, aby při střelbě nedocházelo k poškození konstrukce rámu. Poškození terčového rámu je zpoplatněno. Před zahájením střelby si zkontrolujte vybavení, které budete používat. V případě, že cokoliv není v pořádku, informujte neprodleně správce střelnice. Pokud tak neučiníte, případné poškození, které bude následně zjištěno, bude řešeno poplatkem ve výši způsobené škody.
 1. Fotit, nebo natáčet videa je povoleno výhradně se souhlasem správce střelnice. 
 1. Chraňte střelecké stoly před poškozením – nepoužívejte, prosím, takové vybavení, které by mohlo stoly jakkoliv poškodit, například bipody s bodci apod. K odložení kufrů na zbraně a jiných zavazadel využívejte odkládací stoly po bocích na každém palpostu.
 1. Na palpostu, prosím, netelefonujte, nekonzumujte jídlo a nápoje, nerušte ostatní střelce.
 1. Po ukončení střelby po sobě ukliďte střelecké stanoviště – vysbírejte po sobě nábojnice a další pozůstatky, zbytky terčů, zálepky, čištění apod. Na střelišťích jsou plastové kbelíky určené pro sběr nábojnic. Terčové rámy po sobě ukliďte zpět na jejich místo pod přístřeškem. V případě, že tak neučiníte, bude vám naúčtován poplatek za úklid stanoviště.
 1. Chovejte se ke všem na střelnici slušně a s respektem – pozdravte, poproste, poděkujte. Dodržujte pravidla střelnice, udržujte čistotu a se zbraněmi nakládejte dle zásad bezpečné manipulace. Když to zvládnete, vždycky Vás rádi uvidíme.
 1. Vezměte, prosím, na vědomí, že do areálu střelnice není dovoleno brát s sebou pejsky, ani jiné mazlíčky.
 1. Kouření (včetně elektronických cigaret a různých podobných “cajků”) je v areálu střelnice zakázáno. Areálem střelnice je i parkoviště. 

A ještě přátelská rada na závěr: Správce má za úkol chránit střelnici, její vybavení a dohlížet na bezpečné fungování. Organizuje střelbu tak, aby byla bezpečná, plynulá a přinášela radost všem na střelnici. Buďte mu, prosím, k tomu nápomocni. Nechce slyšet, že to na jiné střelnici, kde jste byli před tím, funguje jinak. Střelnice Placy má svá specifická pravidla daná množstvím a délkou střelišť, rozhlehlostí areálu a i samotnou filozofií svého bytí. Když budete střelnici užívat dle pravidel, bezpečně a co nejvíce samostatně, střelnice bude růst a bude lepší a lepší. Pokud budeme muset řešit opravy a úklid po neukázněných střelcích, nebudeme rádi.

Děkujeme za vaší pozornost!

Tým Střelnice Placy

  Leave a comment

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Střelnice

  +420 775 343 786

  Višňová 308, 262 61 Višňová
  info@placy.cz

  Otevírací doba střelnice je od středy do neděle, vždy od 9 do 17 hodin

  PROVOZOVATEL

  Placy, s.r.o.
  Žižkova 708, Příbram VIII
  261 01 Příbram
  IČ: 03674649

  Střelnice Placy  2024. All Rights Reserved.