Střeliště A – 500 metrů

Střeliště A je se svými 500 metry určeno pro zkušené sportovní střelce a lovce, jimž jejich zkušenosti a vybavení umožňuje přesnou střelbu na dlouhé vzdálenosti. Střelba může být vedena pouze z opakovacích kulovnic s puškohledy. Ze zbraní magnumových ráží nebo ráží větších než 8 mm lze střílet pouze s tlumiči. Střeliště lze využít i ke střelbě z opakovacích malorážek s puškohledy. Střelba je vedena na vzdálenosti celých stovek metrů a výhradně na papírové terče, které se připevňují na  lehké dřevěné terčové rámy. Úpravy a úklid terčových rámů probíhá na pokyn správce střelnice, případně po vzájemné domluvě střílejících. Střelci se pohybují po střelnici pěšky. Střelecké stavy jsou zastřešené, střelci mají k dispozici masívní střelecké a odkládací stoly. Střelba je možná pouze z pozic vsedě či vleže. Zázemí střelnice zahrnuje i tři stoly k čištění zbraní po střelbě, případně k jejich rozebírání a odstraňování závad. Jde o tzv. bezpečnou zónu.

Doporučení:

1.Nezapomeňte si zbrojní průkaz a průkazy všech zbraní, ze kterých budete střílet (včetně průkazů tlumičů). Pokud váš doprovod nemá ZP, musí mít OP, u hostů ze zahraničí ID CARD nebo pas.

2. Vezměte si s sebou ochranu sluchu a sponkovačku se sponkami na připevňování terčů. Sluchátka vám případně zapůjčíme, sponkovačky je možné pouze zakoupit.

3. Na střelnici přijeďte nejdříve 10 minut před časem, na který jste si udělali rezervaci. Vždy v celou hodinu začínáme připravovat terče, případně je uklízet tak, aby od “čtvrt” mohla být vedena střelba. Naopak, při pozdním příchodu budete čekat do další přestávky k přípravě terčů.

4. Na střeliště mají přístup pouze střílející osoby, tedy ti, kteří byli řádně zapsání jako střelci do provozního deníku střelnice. Pro nestřílející doprovod je vyhrazené místo před budovou zázemí správce.

PROVOZOVATEL

Placy, s.r.o.
Žižkova 708, Příbram VIII
261 01 Příbram
IČ: 03674649

Otevírací hodiny

PO - zavřeno

ÚT - zavřeno

ST - od 9 do 17 hodin

ČT - od 9 do 17 hodin

PÁ - od 9 do 17 hodin

SO - od 9 do 17 hodin

NE - od 9 do 17 hodin

lokalita